Mateuszek

To mały bohater. Kocha zwierzęta zwłaszcza psy, ma dwie suczki Sabę i Doris, kota Garfilda. Aktualnie zajmuje się małym jeżykiem znalezionym w ogrodzie karmi go mlekiem ze strzykawki. Gdyby mu pozwolić przygarnąłby wszystkie spotkane pieski i koty. W przyszłości chce zostać weterynarzem.

Mati jest fanem serii książek „Magiczne drzewo” Andrzeja Maleszki, w ubiegłym roku miał okazję spotkać się z nim na Targach książki w Krakowie. Lubi budować z klocków lego, ma ogromną wyobraźnię, razem z tatą wymyśla i rysuje komiksy. Jest świetnym uczniem, nauka to dla niego przyjemność, zadaje mnóstwo trudnych pytań i czeka na odpowiedź. Bierze udział w konkursach matematycznych i ortograficznych.

Tatry (Kościelisko, Zakopane) to jego ulubione miejsce na rodzinne wyjazdy. Uwielbia też muzea, basen, lunaparki.

Wielkim przeżyciem dla Matiego było przystąpienie w maju 2015r. do Pierwszej Komunii Świętej, do której przygotowywał się z wielką radością wraz z rodzicami, członkami Domowego Kościoła.

Ma swoje małe marzenia; dwa z nich udało się spełnić: odwiedził grób Ojca Świętego Jana Pawła II w Rzymie i zobaczył morze.

Na co dzień w wakacje lubi pływać i jeździć na rowerze. Ogląda mecze, gdy gra Polska reprezentacja w każdej dyscyplinie. W telewizji uwielbia oglądać programy kulinarne, dlatego jest bardzo wybredny i byle czego nie zje. Lubi też talentshowy i fajne bajki. Oczywiście granie na komputerze sprawia mu wiele radości.