Mateusz i jego SERCE

Trochę Was zaniedbaliśmy, to dlatego że dużo się u nas wydarzyło i nadal się dzieje. W kwietniu Mateusz przeszedł wstawianie następnego stentu w naczynie wieńcowe. Zabieg był bardzo ryzykowny i trudny, ale udało się. Mateusz szybko wrócił do sił i mogliśmy wracać do domu. Niestety już w klinice okazało się, że mimo wstawienia stentu komora nie podjęła pracy i nadal słabo się kurczyła. Wizyta kontrolna i decyzja o powrocie do szpitala, kolejne badania i rozmowy. Niestety jest coraz gorzej. Miesiąc w domu i powrót na oddział, badania, cewnikowanie serca tym razem „tylko”diagnostyczne,  trzeba było sprawdzić ciśnienia w tętnicach płucnych i komorach. W czasie cewnikowania potwierdziły się obawy lekarzy i nasze, że lewa komora jest coraz bardziej zniszczona i coraz słabsza, pracuje na granicy. Dodatkowo wykryto następne zwężenie w naczyniu wieńcowym. Za trzy tygodnie wracamy do kliniki, dalsze badania, prawdopodobnie nowy stent i decyzja co dalej. Rokowania są złe, leczenie coraz bardziej ryzykowne i trudne, ale my i lekarze cały czas mamy nadzieję, wierzymy i walczymy dalej. Nie możemy się poddać .Teraz jeszcze nie chcemy i nie możemy napisać wszystkiego. I my i Mateusz nie jesteśmy jeszcze gotowi, w każdym razie sytuacja jest trudna. Każdy kolejny dzień to dar za który dziękujemy i prosimy o kolejny .

Rok temu usłyszeliśmy od lekarzy że z miesiąca na miesiąc z tygodnia na tydzień Mateusz będzie tracić siły i będzie coraz słabszy. Wtedy nie mogliśmy i nie chcieliśmy w to uwierzyć, a wierzcie nam tak jest . Patrzymy na niego i widzimy jak „gaśnie”. Zrezygnował już z tylu rzeczy, które lubił robić. Stara się to wszystko ukrywać, jak to on potrafi aby nas nie martwić. My widzimy ile go to kosztuje i jego coraz bardziej smutne oczy, które mówią wszystko.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>