Pasje Mateusza

Co ostatnio ugotowałeś?

Kebab z jagnięciny, frytki z pieczonych ziemniaków ,ratatuj, ciastka Brownie. Zupę serową z grzankami, kurczaka gong-bao i butterchicken z chlebkiem naan.

Skąd czerpiesz pomysły? Czy masz ulubionego szefa kuchni?

Dużo rzeczy sam wymyślam oraz czerpię inspiracje z książek i programów kulinarnych oraz w-ce dyrektora mojej szkoły p. Łukasza.

Robert Makłowicz, Damian Kordas, Jamie Olivier .

Opowiedz coś więcej o swojej pasji?

Wszystko zaczęło się dwa lata temu, kiedy przyrządzałem obiad z moją mamą, strasznie mi się to spodobało, szczególnie eksperymentowanie z różnymi produktami. W kuchni najbardziej lubię kiedy próbuje moich potraw i one mi smakują, lubię tworzyć przyprawy np. ostatnio Garam masala, dzięki której zrobiłem wcześniej wspomnianego butter chickena,  również kurczak gong bao – był bardzo chwalony przez moją rodzinę. Moja babcia powiedziała że nigdy jeszcze nie jadła takiego dobrego kurczaka.

Dla kogo gotujesz?

Dla mojej rodziny i znajomych .

Lubisz wszystko jeść /próbować?

Dużo rzeczy w ostatnim czasie mi zasmakowało np. grzyby, jagnięcina ale są też rzeczy do których nie mam zaufania, a są to ryby i owoce morza.

Kolejna Twoja pasja to Wisła Kraków. Jesteś jej kibicem. Jak to się zaczęło?

Kiedyś, gdy oglądałem z tatą mecz, w pewnym momencie tata wstał i śpiewał hymn Wisły. Byłem zdziwiony patrząc na niego i wtedy uświadomiłem sobie, że ja też mogę kibicować. Pamiętam jak mówiłem, że nienawidzę piłki nożnej ponieważ byłem zły, że nie mogę grać. Później uświadomiłem sobie, że nie muszę grać ale mogę być kibicem. W miarę moich możliwości wraz z tatą, moją „siostrą” Anetą , ks. Michałem i czasem z Mikołajem jeździmy na mecze i kibicujemy.

Masz ulubionego zawodnika?

Mam kilku, są nimi Kuba Błaszczykowski, Mohamed Salah (Liverpool), Sławomir Peszko i Rafał Boguski.

Wiemy że Wisła miała w ostatnim czasie spore problemy ale Ty byłeś wierny i wierzyłeś że im się uda?

Wiedziałem że najgorszy scenariusz nie może się zdarzyć ponieważ Ekstraklasa bez Wisły nie byłaby taka sama. Wisła jest jednym z najstarszych klubów w Polsce i ma swoją historię. Wielu znanych polskich piłkarzy zaczynało karierę w Wiśle np. Kuba Błaszczykowski .

Lubisz swojego pieska?

Lubię i to bardzo. Dużo rzeczy robimy razem np. leżymy, jemy, chodzimy. Bardzo za nią tęsknię kiedy musze wyjeżdżać do szpitala, w sumie ona bardziej. Babcia opowiada o tym że cały dzień śpi i na mnie czeka. Kiedy wracam zaczyna wariować, czyli skacze wokół mnie, biega z pokoju do pokoju, a nawet czasem sika z radości. Kiedy coś jem zawsze siedzi obok mnie i czaruje oczam,i wzbudzając we mnie poczucie winy że ja jem takie pyszne rzeczy, a ona jest taka głodna. Więc zawsze muszę się z nią podzielić. Jej ulubionym pluszakiem jest Riczi, ukochany ryś. Zawsze jak jest znudzona gryzie go, a ja mam jej wyciągnąć i rzucić. Uwielbia również czekoladę i krówki. Wiem że będę słyszał od was takie rzeczy jak „Psy nie mogą jeść słodyczy bo umrą!” nie prawda. Ona zajada się słodyczami od 2 lat i jedynym minusem jest to że nie da się zjeść w spokoju bo zawsze musi się na mnie patrzeć. Czyli jednym słowem Doris się nie zmieniła.

Dziękuje i do zobaczenia. M.C

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Udowodnij, że jesteś człowiekiem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>